středa 5. června 2013

Bio kuřátko pečené s citrónem a bylinkami

Tento (nebo velmi podobný) recept jsem objevila v jedné z kuchařek J. Olivera a okamžitě si vysloužil pomyslnou nálepku "ROZHODNĚ ANO". Protože mám teď kuchařky zabalené v jedné z mnoha krabic, nedokážu říct, nakolik jsem se od originálu odklonila, ale to není až tak podstatné. 

Čím dál víc se utvrzuji v tom, že pokud se použijí kvalitní suroviny, úspěch chutného jídla je takřka zaručen. Tady jsou pro tento pokrm: kuře (nejlépe v bio kvalitě - opravdu je to znát), chemicky neošetřený citrón, olivový olej (max 4-5 lžic), rozmarýn a tymián (čerstvé nebo kvalitní sušené), sůl.

A jak na to? Kuře opláchněte, osolte, dovnitř dejte vidličkou propíchaný omytý citrón a pár snítek bylinek. Stehýnka svažte potravinovým provázkem, s kuřetem se dost hýbe. Bylinkami posypte i povrch kuřete a lehce potřete olejem. Do olejem vymazaného pekáčku (nejradši peču kuře v litinovém hrnci s poklicí) vložte kuře na bok, lehce podlijte vodou (odhadem asi 1 dcl), přiklopte s šup s ním do rozpálené trouby. Po 20 minutách otočte kuře na druhý bok a opět pečte přiklopené 20 minut. Poté otočte tak, aby prsíčka byla nahoru a pečte pod pokličkou asi 10 minut. Pak odkryjte a pečte za občasného polévání dalších asi 20 minut, až bude kůrka podle přání.

Krom toho, že je to fakt moc dobré, má tato varianta pečeného kuřete i tu výhodu, že ho může i dítě / osoba s ABKM nebo alergií na laktózu.


Recept: inspirace u J. Olivera

Žádné komentáře:

Okomentovat